2013 Polis Maaşları - 2013 Polis Maaş Zammı

Memurların büyük bir merakla ve heyecanlabekledikleri 2013 memur maaşları ile ilgilizam oranları kesinleşti. Binlerce memur, uzunca bir zamandır 2013 memur zamlarıhangi oranda olacak diye merakla beklemekteydiler. Son yapılan açıklamalara göre memur zamları belirlenmiş durumda.

2013 Memur Zamları


Memurlara, yılbaşıyla beraber enflasyon farklarının da maaşlara yansıtılacağı ve bunu yılın ilk maaşlarında zamlara ek olarak alacakları belirtilmektedir. Bu demek oluyor ki, memurlar ve memur emeklileri yeni yılla birlikte çifte zam almış olacaklar. 2013 yılında ilk defa toplu sözleşmeye dahil olacak olan memurlar, 2013 yılı için belirlenen %3 zammıyla birlikte, %1,3'lük enflasyon farklarını da alacaklar. Sonuç olarak, en düşük memur maaşı, %1,3'lük enflasyon farkı eklendiğinde 1.762 TL'den 1.785 TL'ye, %3'lük yeni yıl zammı da ilave edildiğinde 1.839 TL'ye çıkacak. Dolayısıyla, en düşük memur maaşı ne kadar olacak derseniz, aile yardımı dahil 1.839 TL olacak. Bu memur maaş zamları 2013 yılının ilk yarısı için geçerli olacak. Ortalama memur maaşları, aile yardımı dahil olarak enflasyon ve yeni yıl zammıyla beraber 2.031 TL' ye çıkacak. En yüksek memur maaşları da, aile yardımı dahil 11.135 TL' ye çıkmış olacak.

2013 yılı bitmemesine rağmen, 2012 yılının son 6 aylık enflasyon oranının %5,3 olacağı öngörülmüş ve maliye bakanlığı bütçesine bu şekilde aktarılmıştır. 2012 yılında, Temmuz'da yapılan %4'lük zammın üzerinde enflasyon hesaplandığından, aradaki %1,3'lük enflasyon farkı, 1 Ocak 2013'ten itibaren maaşlara ve normal zam oranının üzerine eklenecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
EFE 3 ay önce

09,765432108
0987654321
EFE 0987654321 EFE

Misafir Avatar
cüneyt akbalık 2 yıl önce

özel harekat lar damı aynı maaşı alıyorlar

Misafir Avatar
ümit can 2 yıl önce

arkadaşlar 13 yıllık polisim eskiye göre çok iyiyiz babamda polisti 3 günde ancak bi kaç saat eve çocukları görmeye gelirmiş 1980 lerde şükredelim daha iyi olucak herşey ben umutluyum askeri ücretle ev geçindirenler var arkadaşlar çocuğuna bişey alamamak nedir bilirmisiniz bizim kazandığımız sonuna kadar helal para arkadaşlar içinizi karartmayın sizleri seviyorum

Misafir Avatar
Motorize TİM 3 yıl önce

allahtan korkun be nerde bu devlet

Misafir Avatar
GARİBAN POLİS 3 yıl önce

bu yaziyi okuyan herkese sesleniyorum polis dediğin zaman cebleri para ile dolu insanlar olarak biliyorlar halbuki ay sonunu zorla getirdiği ev kredisi ödeyecek diye eşi ve çocuklarinin riziklirindan kestiğin herkes biliyor ayrica hükümet polise bir şeyler vermek istediğinde bütün kurumlar ayaklanıyor ve hükümte de bahane oluyor ve polise vermekten vaz geçiyor peki bizi kim kolayip gözetecek

Misafir Avatar
polis eşi 3 yıl önce

polis zamlarını araştırırken çok sitelerde yorumları gördüm ve çok üzüldüm polise zam denildiği zaman tepki veren kişileri eşim 12/24 çalışıyor ve yoğun tatillerimiz yok çoğu yazmış beleşçiler diye ben daha eşimin beleş aldığı bişeyi görmedim gece işe giderken ekmek arası bişeyler hazırlıyorum bazıları çorbaları vs beleş yazmışlar gündüzleride sürekli pahalı olmasın diye dürüm yemekten bıktığını biliyorum eşimin bunları yazanları vijdanları ile başbaşa bırakıyorum bütün eş dost akraba herkes iyi maaş alıyosunuz diyorlar benim zoruma gidiyor şurada tek bişey diyorum lüks asla yaşayamadık yaşayamıyoruzda ev kredisi öde bi yandan emekli olmadan alamazsak bir evimiz dahi olamayacak çünkü bi yandan başka sorunumuz olan her doktora gitmemde 1 aylık maaşımızın gitmesimi her ay ay sonunu getiremediğimiz için ailelerimizden borç almakmı ne olsa çok maaş alıyoz diye ailelerimiz bile borç veriyor :) 2 yildir 1 ayakkabi bir ayakkabi üst baş alamamakmi rabbimin verdiğine şükür karnim doyuyor bi bu.

Misafir Avatar
serpil aydın 3 yıl önce

ben 2001 yılında emekli oldum.maaşım bin kırk dokuz lira.perişanız.polis emeklisine revamı bu

Misafir Avatar
koruma polisi 3 yıl önce

diğer devlet memurları gibi 8 saat çalışmak istiyoruz.ne gece ne gündüz bayram seyran hafta sonu hiçbirşey yok.bizleri bu hallere düşürenler allahtan bulsun aynı şekilde torpilci yalaka memurlar ve kendini bilmez amir ve müdürlerde allahtan bulsun...hakkım varsa haram olsun.