Polise süper teşvik geliyor!
İçişleri Bakanlığı verilerine göre 2008'de 256 bin 562 olan hırsızlık olayı 2012'de 405 bin 405'e yükseldi. Bunlardan 113 bin 457'si evden, 36 bin 497'bi işyerinden, 43 bin 210'u otomobilden hırsızlık şeklinde kayıtlara girdi. Olayların sadece yüzde 23'ü aydınlatılabilirken, hırsızlıkta bu artış kurumları da yeni önlemler almaya sevk etti. Adalet Bakanlığı nitelikli hırsızlık suçunda ceza alt sınırının 2 yıldan 3 yıla çıkarılması için taslak hazırladı. Taslakta suçun tekrarı ve kamu hizmetinin aksaması durumunda cezaların kademeli olarak artırılması istendi.

YAKALAYANA İKİ MAAŞ

Emniyet Genel Müdürlüğü'de (EGM) hırsızlık suçuyla mücadele için polisin motivasyonunu ve çalışma azmini artırmak ve suçla mücadeleyi hızlandırmak için yeni bir çalışma başlattı. Asayiş kadrosu dışında da hırsız yakalamayı başaran polislere maaş taltifi verilmesi gündeme geldi. Bu kapsamda hırsızlık zanlısı yakalayan her branştan polise en az 2 maaş ödül verilecek. Planlı-projeli takipli çalışma sonrası şebeke halinde yapılan hırsızlıklara karşı, yakalanan her hırsız şüphelisi için ödül 3 maaş ikramiye olacak. Eğer yakalanan hırsızlık zanlısı mahkeme sonrası tutuklanıp cezaevine gönderilirse bu kez ödül 4 maaşa çıkacak.

UYUŞTURUCUYA DA ÖDÜL

Taltif sistemi yalnızca hırsızlık suçunda değil uyuşturucu ile mücadele için daha etkin hale getirilecek. Buna göre özellikle okul çevresinde uyuşturucu satan kişiyi yakalayan polis de ödüllendirilecek. Bu polisin ödülü ise yine en az 2 maaş olacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Geç Bunları 2 yıl önce

bırakalım bu işleri yeni bir şeymiş gibi yaygara yapıyorlar kısımlar yıllardır taltifi alıyor yine kısımlar alacak diğerleri havasını alacak

Misafir Avatar
HAKSIZLIK 2 yıl önce

peki̇ eki̇plerde çalişmayan koruma yapan hassas nerden alacak bi̇len varmi

Misafir Avatar
alo 2 yıl önce

trafikçiler olarak ne yapacağız hacizli rehinli çalıntı araç mı bulacağız.ne mantık kendi aramızda ayrıma maruz kalıyoruz

Misafir Avatar
polis 2 yıl önce

zaten bu birimler alıyor taltifi diğerleri bakıyor. zaten adaletsiz bir sistemdi tamamen adaletsiz bir sistem oldu. diğer birimlerde çalışanın suçu ne.

Misafir Avatar
c.k. 2 yıl önce

hani bu meslek kutsaldı parayla yapılmazdı ne oldu şimdi

Misafir Avatar
can bonomo 2 yıl önce

bozdur harca hahahahha haaaaaaaaaaaaaaaaa

Misafir Avatar
sadece 2 yıl önce

yakalayan 4 kişiye verilsin ekibe yani devrıye atan çabalayana verılsın ne amıre ne buroda oturana
ekipte çalışan devrelerımın ne zorluk çektığını en ıyı ben bılırım şuan tamircıyım allah a sukur sokakta değilim

Misafir Avatar
Yazık......... 2 yıl önce

ne vaat vereceklerini şaşırdılar. iyice işin kolayına kaçıp oyalamak aka bunları artık teeşkilat yemez beyler. sandıkta hesap soracağz.