8/24 sistemine geçen iller
 Araştırma sonucunda 12/24 çalışan polisin gece saat 22:00 ile 03:00 arasında uymadığı için bu saatte salgılanan "melatoni" hormonunu salgılamadığını belirledi. Araştırmada melatoni hormonunun sindirim sistemine destek sağladığı, kanser semptomlarının iyileştirdiği, tümör gelişimini engellediği, vücut ısısını dengelediği, uyuma düzenini ayarladığı, kalp-kan dolaşımı işleyişini düzenlediği, kemiği koruduğu, bağışıklık sistemine doğrudan etki ettiği, bakteriyel ve viral enfeksiyonlarda terapik etki yaptığı, yaşlanmayı geciktirici etkisi olduğu ve migrene karşı koruyucu özelliği olduğu belirlendi. Gece sabaha kadar çalışan polislerde melatoni hormonu salgılanmadığı için bu hormonun sağladığı faydalarından yararlanamadığı ortaya koyuldu.

Vardiyalı çalışan ve uykusuz kalan polislerin stres ve tükenmişlik hissine kapıldığı, sabaha karşı 100 promil alkol almış bir vatandaş gibi olduğu belirtildi. Ayrıca araştırmalarda büyük felaketlerin gece yarısı olduğuna dikkat çekilirken 100 yılın en büyük felaketi olan Çernobil kazasının da gece yarısı olduğu örnek gösterildi. Araştırmada tüm bu sebeplerden dolayı polislerin diğer çalışanlara göre intihar oranın fazla olduğu belirlendi. Normal vatandaşın intihar etme oranının yüzde 1 olmasına karşın polisin yüzde 3.75 olduğu ortaya çıktı.

Araştırmanın sonucunda poliste 12/24 çalışan sisteminin aile yaşam kalitesini, iş tatminini düşürdüğü, tükenmişlik hissi oluşturduğu, psikolojiyi en alt seviyeye indirdiği, verimi düşürdüğü bu nedenle insan fizyolojisine, psikolojisine ve iş verimliliğine daha uygun olan 8 saat çalışma sistemi olduğuna karar verildi.

Dolayısıyla Polis Haber olarak yayın akışımıza yön vermek ve konuyu sıcak tutmak açısından 8/24 çalıştığınız  illeri,ilçeleri ve birimleri ayrıca meydana gelen değişiklikleri yorumlar ile paylaşmanız önem arzetmektedir.

Lütfen yorumlarınız ile destek olunuz...


YORUMLARINIZDAKİ 8/24 SİSTEMİNE GEÇEN İLLER LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİSTEDE YOKSA ÇALIŞTIĞINIZ İL YORUMLARINIZ İLE BELİRTEBİLİRSİNİZ.

ADANA POLİS MERKEZLERİ
ADIYAMAN
AMASYA-POLİS MERKEZLERİ 
ARDAHAN
AKSARAY-POLİS MERKEZLERİ
ARTVİN
AYDIN POLİS MERKEZLERİ-ÖNLEYİCİ
BAYBURT
BURSA MERKEZ
ÇANAKKALE- POLİS MERKEZLERİ
ÇORUM-POLİS MERKEZLERİ
DENİZLİ-POLİS MERKEZİ
ERZİNCAN-POLİS MERKEZLERİ
ERZİNCAN PMYO
ERZURUM-ÖNLEYİCİ HİZMETLER
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP-HABER MERKEZİ VE MOBESE
KARABÜK
KONYA
KÜTAHYA POLİS MERKEZLERİ
MALATYA
MARDİN- POLİS MERKEZLERİ
MANİSA-SALİHLİ
NEVŞEHİR
NİĞDE
SAMSUN-YAKAKENT
ŞANLIURFA-POLİS MERKEZLERİ
TOKAT-
YOZGAT-MERKEZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sesimi duyan yokmu. 8 ay önce

ben 12x24 çalışan bir personelim en kısadan gündüz sekiz beş çalışan personelle beni aynı kefeye koyan yöneticile sitemim var. onlar hem gündüz çalışıp hemde senelik izine ayrılmadan dokuz gün bayram iznine çıkacak ve benimle aynı maaşı alacak, geceden çıkan ve sarhoşla berdoşla ugraşan sabahları gözleri kan çanağına dönen ben. bayram izni kullanmak için senelik iznine çıkması gereken ben . ey büyüklerim hiç değilse aramızdaki adaletsizlik ile ilğili çalışmalar yapın ,

Misafir Avatar
sakarya 2 yıl önce

8/24 çalışılmıyor artık sakaryada

Misafir Avatar
polis54 3 yıl önce

sakaryada 8/24 çalışıyor

Misafir Avatar
yorumsuz 3 yıl önce

mardin 8/24 çalışmıyor.. listeden kaldıralım,,

Misafir Avatar
polis 3 yıl önce

yazıklar olsun gerçekten bu teşkilata bu kadar personelinin kıymetini bilmeyen değer vermeyen önemsemeyen bir kurum yok durumum para kazanabiliceğim bir iş bulduğum an yemin ederim istifa edeceğim

Misafir Avatar
ff @tk 3 yıl önce

gümüşhane nasıl sizce

Misafir Avatar
Turgut US 3 yıl önce

durum bu kadar vahimken emniyet yetkililerinin 8/24 için hiçbir çalışma plan ve projeleri yok hatta konuşulmasını bile istemiyorlar.

Misafir Avatar
boşver 3 yıl önce

ben bitlis te görev yapıyorum gece çalışan insanlar bırakın gece iş olmasını gündüz 1-2 tane olay olmasına rağmen 12-24 çalışıyor yazık polislerimize