Polislere 2. şark yerine 3. bölge uygulaması geliyor
 Şark illerinde personel eksikliği gerekçe gösterilerek şark hizmetinden dönen ve 15 yılı tamamlayan memurlara zorunlu 2. şark hizmeti kararı alınmıştı. Bu kararla birçok polis 2. şark hizmeti görevine gitti.

2. şarka giden birçok polis yürütmeyi durdurma kararı için dava açtı. Açılan davaları kazanmaları sonucu hükümet 2. şark hizmetini kaldırmayı planlıyor. 2 sene önce Yozgat, Tokat, Kahramanmaraş, Rize illerini şark hizmetinden çıkaran hükümet bu sefer 2. şarkı kaldırmak amacıyla 8 ili daha şark hizmetinden kaldırmayı hedefliyor. Şark hizmetinden çıkarılacağı düşünülen illerin; Malatya, Şanlıurfa, Elazığ, Adıyaman, Bayburt, Gümüşhane, Artvin, Erzincan olması bekleniyor.

Gümüşhane, Bayburt ve Artvin illerinin şarktan çıkmasıyla, Karadeniz bölgesinden şark hizmetine dahil olan il kalmamış olacak. Sivas ilinin şark hizmetinden kalkacak iller arasında adı geçmemesi ise ''Bu il acaba torpilliler için mi ayrıldı?'' sorularını da beraberinde getireceğe benziyor.  

Hükümetin 8 ili şark hizmetinden çıkarmasıyla; şark hizmetinden daha önce çıkan 4 il ile birlikte toplam 12 il ve batıda yer alan ve personel bulmakta zorlanılan kalkınmada öncelikli iller için yeni bir formül düşünülüyor. Bu illerde personel bulmakta zorlanılacağını düşünen hükümet; bu illerin yer alacağı zorunlu 3. bölgeyi oluşturulacak. Böylece polisler için 3. bölge illerde görev yapmak da zorunlu hale gelecek. Böylece polisler çok tercih edilen ve yaşam şartları iyi olan illerde batı görevini gerçekleştiririrken 1. Bölge illerde görev yapmış olacak. Şark hizmetini gerçekleştireceği ve Terör olaylarının yoğun olduğu illerde ise 2. bölge görevini gerçekleştirecek. Şark görevinden yeni çıkan iller ile birlikte kalkınmada öncelikli olan illerde ise 3. bölge görevini gerçekleştirmiş olacak. Böylece polislerin görev yapacağı iller 3 bölgeye ayrılmış olacak.

Bir düzenleme kararı da Van ili için bekleniyor. Yaşadığı deprem nedeni ile görev süresi 4'ten 3'e düşen Van ilinin bu sene Büyükşehir olması ve deprem etkisinin azalması nedeniyle görev süresinin 3'ten 5'e çıkarılması planlanıyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bk 2 yıl önce

1.sarki hakkaiden askerligi sason da 2 . sark diyarbakor dayim bu teskilatta benim devrem olup sarka gelmeyen var kimse teşkilat ici adalette bahsetmesin hiç bir kurum da bu kadar adaletsizlik olamaz allaha havale ediyorum

Misafir Avatar
b k 2 yıl önce

zoruma giden 2 . sark değil adaletsizlil sen devlet olarak bir memurn ve ailesinin kaderini bir sube müdürune birkirsan bu adalette bahsedemezsin

Misafir Avatar
bk 2 yıl önce

benim devrem olup hala sarkan gelmeyen var ben ikinci şarktayim öbür tarafta civarindan mazeretlerle gelmeyenler teskilatta adalet bekleyenler önce teskilat kendi icinde adaleli olsun

Misafir Avatar
R. 2 yıl önce

Balıkesir’in Sındırgı Ak Parti İlçe Başkanı Danyal Eroğlu’nun aracına trafikten men cezası veren polis memuru Ö.K.’ye, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun, “Aferin, devam et o.. çocuğu” diyerek hakaret ettiği öne sürüldü. Davalık olan, İçişleri Bakanlığı’nın da disiplin soruşturması açtığı olay sonrası polis Ö.K.’nin görev yeri değiştirildi.

Misafir Avatar
cengiz 2 yıl önce

biz rezil olduk bari diğer arkadaşlarım mağdur olmasın.

Misafir Avatar
insaf 2 yıl önce

25 yıldır çalışıp da 1. şarkını yapmayanını biliyoruz genel müdürlükte.hak hukuk garibana işler.peh peh peeeeeeh....

Misafir Avatar
kalem ucu @MERYEMCE 2 yıl önce

allah görüyor sen allah için ne yaptın.

Misafir Avatar
segili kanka 2 yıl önce

35 yıl çalışacaklara 6 defa şark hizmeti olsun.